درمان ناباروری در مطب متخصصان زنان ممنوع است

درمان ناباروری در مطب متخصصان زنان ممنوع است


وزارت بهداشت: درمان ناباروری در مطب متخصصان زنان ممنوع است

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت گفت: درمان ناباروری در مطب متخصصان زنان ممنوع است.

به گزارش وبدا، دکتر عسگری با اشاره به اینکه ۸۴ مرکز درمان ناباروری در کشور وجود دارد که براساس دستورالعمل جدید ابلاغی عمل می‌کنند، تصریح کرد: انجام هرگونه مداخلات مربوط به درمان ناباروری همچون IUI در مطب متخصصین زنان ممنوع است.

وی ادامه داد: از زمان ابلاغ دستورالعمل موارد وقایع ناخواسته تهدید کننده حیات مطابق با کمیته جهانی ثبت خطاهای درمانی ۴۸ دانشگاه گزارشات مربوطه را ارائه داده اند و براساس این گزارشات وقایع مهمی که روی داده بر اساس کدها مشخص شده اند.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه هنر مدیریت شناسایی موافقین و مخالفین در اجرای فعالیت‌ها و نحوه برخورد مناسب با آنها براساس استراتژی‌های مدیریتی است، افزود: دستورالعمل‌هایی که از سوی معاونت درمان ابلاغ شده است به صورت جدی نظارت و پیگیری می‌شود و از جمله این موارد دستورالعمل عدم ارجاع بیمار به بیرون از بیمارستان برای تهیه اقلام پزشکی است که به دلیل اهمیت این موضوع، این دستورالعمل در بیمارستان‌های خصوصی اجرا و در شهر تهران به صورت جدی پیگیری می‌شود و از شنبه آتی نظارت‌ها صورت میگیرد.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت ادامه داد: براساس دستورالعمل بازدید از مراکز شیمی درمانی سرپایی تحت پوشش دانشگاه و انطباق آن با آیین نامه جدید ابلاغی طی بازه زمانی یک ماهه، تمام مراکز باید مجوزهای لازم را با توجه به ضوابط ابلاغی اخذ کنند.

وی با بیان اینکه دریافت تعرفه دولتی و تمکین از دستورالعمل مربوطه در این زمینه در بیمارستان‌های تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و شهرداری ضروری است، گفت: در صورت وقوع تخلف، از سوی سازمان بازرسی استان برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

مدیر کل دفتر نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزارت بهداشت با اشاره به اقدامات مثبت در حوزه گردشگری سلامت گفت: تمامی بیمارستان‌های پذیرنده بیماران خارجی باید دارای واحد IPD باشند و بستری بیماران خارجی در بیمارستان یا مرکز جراحی محدود فاقد IPD ممنوع است و مراکز متخلف با لغو پروانه تاسیس و یا کاهش درجه روبرو خواهند شد.

عسگری با بیان اینکه نگاه به ابزار اعتباربخشی با رویکرد جدید تغییر یافته است، افزود: توجه به ارزیابی مراقبت و درمان ایمن، اثر بخش و به موقع، و نیز عملکرد مدیران، تغییر روش بازدید های سالیانه به بازدید های ادواری سرزده و ارزیابی جامع دو سال یکبار، تمرکز بر عملکرد واقعی بیمارستان و استفاده بهینه از منابع موجود و ایجاد فضای رقابتی از رویکردهای اصلی این تغییرات است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *