راه‌اندازی “مراکز متمرکز” برای تشخیص سریع سرطان در انگلیس

راه‌اندازی “مراکز متمرکز” برای تشخیص سریع سرطان در انگلیس


راه‌اندازی “مراکز متمرکز” برای تشخیص سریع سرطان در انگلیس

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
“مراکز متمرکز” با این ویژگی که همزمان خدمات چندگانه‌ای را به بیماران ارائه می‌دهند و با هدف سرعت بخشیدن به تشخیص سرطان در سراسر انگلیس احداث خواهند شد.

به گزارش ایسنا به نقل از بی‌بی‌سی، هدف از برپایی اینگونه مراکز، تشخیص سریع بیماری با در اختیار داشتن امکانات مختلف و در نتیجه جلوگیری از ارجاع مبتلایان به بیماری‌های گوناگون برای انجام آزمایشات مختلف به انواع مراکز درمانی است.

در واقع اغلب بیمارانی که علائم غیراختصاصی دارند در روند انجام آزمایش‌های گوناگون تا تشخیص صحیح بیماری با تاخیر زمانی قابل توجهی مواجه می‌شوند.

سرویس سلامت همگانی انگلیس (NHS) این اقدام را تغییری گام به گام در راستای تشخیص و درمان سریع‌تر بیماری در افراد مشکوک به سرطان خوانده است چرا که تشخیص سریع سرطان و درمان آن می تواند امری حیاتی در حفظ جان بیماران باشد.

در حالی که شانس نجات بیماران سرطانی در دهه‌های اخیر به طور چشمگیری بهبود یافته است اما بیمارانی که علائم واضحی از این بیماری ندارند گاهی برای دستیابی به خدمات مورد نیاز خود در کمترین زمان، به مشکل برمی‌خورند.

افرادی که علائم مبهم بیشتری از جمله کاهش وزن نامعلوم، کاهش اشتها، درد شکمی، خستگی، عرق کردن بی‌دلیل و احساس کلی ناخوشی دارند نیز با مراجعه برای انجام آزمایش‌های مختلف و وقت‌گیر تشخیص سرطان، فرصت‌های با ارزشی را برای شروع درمان از دست می‌دهند.

NHS انگلیس در حال حاضر رویکرد دانمارک را در این زمینه اتخاذ کرده که معرفی ۱۰ مرکز تخصصی تشخیص و ارزیابی سریع است تا در آن بیماران تمام رسیدگی‌های لازم را تنها در یک واحد درمانی دریافت کنند.

کالی پالمر، سرپرست ملی سرطان در NHS با تاکید بر نقش کلیدی این مراکز در بهبود تشخیص و درمان سرطان گفت: تشخیص زودهنگام سرطان برای نجات جان و فراهم آوردن آرامش ذهنی بیماران حیاتی است. به همین منظور ما در حال پیشبرد اهداف خود در جهت ایجاد انقلابی در درمان سرطان در این کشور هستیم.

هدف از احداث این ۱۰ مرکز درمانی متمرکز در سراسر انگلیس، تشخیص و بررسی کامل هر بیمار در طول ۲۸ روز است و در صورت موفقیت آمیز بودن این پروژه، مراکز بیشتری در سراسر انگلیس احداث خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *