رمز موفقیت تیم ملی والیبال ایران در سه بازی چه بود؟

رمز موفقیت تیم ملی والیبال ایران در سه بازی چه بود؟


تیم ملی والیبال ایران امروز با شکست تیم ملی آلمان با کسب ۹ امتیاز هفته اول رقابت‌های لیگ ملت‌ها را با سه پیروزی متوالی پشت سر گذاشت.

محمدرضا دامغانی در گفت و گو با خبرنگار مهر، پس از پیروزی تیم ملی مقابل آلمان گفت: بازی بسیار خوبی بود و توانستیم سه بر صفر پیروز شویم. نکته قابل محسوس در این بازی‌ها آرامش و تمرکز بازیکنان در داخل زمین است. سعید معروف یک موهبت و راهگشا برای والیبال ایران است اما در کنار او بازیکنان لژیونر عملکرد خوبی داشتند که این نشان از تجربه به دست آمده آنها در لیگ های خارجی است. دیگر در امتیازات حساس دچار اشتباه نمی شوند و این بارزترین ویژگی تیم ملی در این مسابقات است.

کارشناس والیبال در ادامه گفت: توپ گیری‌های داخل میدان بسیار بهتر شده، برخلاف سال های گذشته عملکرد بهتری در سرویس داریم، موسوی امروز بازیکن تاثیرگذاری بود و امتیازات خوبی از سرویس به دست آورد نمی توان به چند بازیکن خاص اشاره کرد عملکرد تک تک بازیکنان خوب بود و همگی کارشان را خوب انجام دادند.

دامغانی تاکید کرد: سعید معروف هر زمان که اقدام به توپ گیری کرد غفور با دو متر قد مانند یک پاسور ۱۸۰ سانتی عمل کرد در دفاع بسیار عالی بودیم و این عملکرد خوب به دلیل تجربیات لژیونرها در لیگ های خارجی است که به دست آورده اند.

وی درباره ناهماهنگی بازیکنان در شروع ست اول گفت: به هر حال شرایط خاص میزبانی وجود دارد تا بازیکنان خود را با شرایط وفق دهند زمان می برد اما خوشبختانه آنها خیلی زود بر بازی تسلط پیدا می کنند که این هم به تجربه در لیگ های خارجی برمی گردد.

دامغانی اظهار کرد: دست ایگور کولاکوویچ در تعویض‌ها باز است هر بازیکنی را که بخواهد می‌تواند به زمین بفرستد، اشتباهات به حداقل رسیده و بازیکنان بسیار خوب عمل می‌کنند.

او درباره حضور مجرد در ابتدای بازی و تعویضش در ادامه با علی شفیعی گفت: مجرد بازیکنی با آینده درخشان است، او حتماً باید در کنار موسوی بازی کند ما می توانیم از مجرد برای سال های سال استفاده کنیم اما او هنوز تجربه کافی برای بازی کردن در این سطح را به دست نیاورده باید او را آرام آرام به ترکیب اصلی اضافه کنیم همین کاری که ایگور در حال انجام آن است. شفیعی نسبت به او باتجربه تر است و عملکرد بهتری دارد. ما باید از سایر بازیکنان جوان مانند یلی و کریمی نیز کم کم استفاده کنیم آنها آینده های والیبال هستند قطعاً روزی خواهد رسید که مجرد به بازیکنی مانند موسوی تبدیل خواهد شد.

دامغانی در پایان درباره بازی هفته دوم ملی پوشان با تیم های ژاپن، آرژانتین و برزیل گفت: برزیل بدون سرمربی خود حاضر است. باید آرژانتین را نیز دید که با چه ترکیبی این هفته حاضر خواهد شد و برد ژاپن دور از دسترس نخواهد بود. امیدوارم با این روحیه ای که ملی پوشان کسب کرده اند بتوانند بازی های خوبی در ژاپن داشته باشند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *