شبکه‌های نوین فروش محصول – همشهری آنلاین

شبکه‌های نوین فروش محصول – همشهری آنلاینفضایی که حضور در آن مستلزم پرداخت هزینه‌های چندانی نیست و فعالیت‌های اقتصادی در آن بیش از پیش رواج دارد. در واقع باید گفت کسی که بازار فروش محصولات خود به صورت اینترنتی را راه‌اندازی می‌کند، در هرصورت شاهد بازگشت سرمایه مصرفی خود خواهد بود. شیوه جدیدی که در این حوزه برای فروش محصولات مطرح شده، معرفی و فروش محصولات در شبکه‌های اجتماعی است. شبکه‌هایی که کاربران در آنها به طور مستقیم و غیرمستقیم با یکدیگر در ارتباطند و امکان ایجاد شبکه‌های فروش را نیز به کاربران خود می‌دهند. با توجه به گسترش و دسترسی افراد بیشتر به اینترنت و فضای مجازی، تجارت‌های سنتی به مرور زمان جای خود را به نسخه‌های نوین تجارت یعنی تجارت الکترونیک می‌دهند و تجارتی که در آن نیاز بود برای خرید یک جنس به مغازه‌ها و فروشگاه‌ها مراجعه کنید، کم‌کم در حال منسوخ شدن است.

پس اگر به کسب و کاری موفق فکر می‌کنید، باید در این حوزه فعالیت مستمر داشته باشید. برای این‌که بدانید کدام محصول برای فروش مناسب‌تر است، ابتدا علایق و توانایی‌های خود را مد نظر قرار دهید.  مثلا اگر شما در ساخت محصولات چوبی دستی بر آتش دارید، می‌توانید فروشگاهی برای فروش آنلاین دست‌ساخته‌های چوبی خود تاسیس کنید.

یا اگر خیاط یا طراح لباس خوبی هستید، می‌توانید فروشگاهی برای فروش لباس‌های خود تاسیس کنید. نکته‌ دوم در انتخاب محصول مناسب برای فروش بعد از علایق و توانایی‌ها، این است که بررسی کنید کدام حوزه هنوز اشباع نشده است. گاهی ممکن است شما در حوزه‌ای قصد تاسیس فروشگاه آنلاین داشته باشید که رقبایی سرسخت و با سابقه‌ی طولانی در آن مشغول به کارند. در این حالت احتمال موفقیت بسیار اندک است.  

پس ابتدا بررسی کنید که کدام بخش از بازار فروش اینترنتی هنوز اشباع نشده است. اگر حوزه‌ مورد نظر شما اشباع شده است، راه‌حل دیگری هم وجود دارد و آن این‌که با کسانی که در آن حوزه‌ مورد نظر شما فعال هستند وارد شراکت شوید و فروش یا تامین بخشی از محصولات آنها را بر عهده بگیرید. البته اگر باز هم اصرار بر فعالیت در آن حیطه را دارید، قطعا باید ارزش افزوده‌ای به مشتریانتان ارائه کنید که از شما محصولی را خریداری کنند. در واقع باید چیزی بیشتر از میانگین رقیب‌هایتان ارائه کنید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *