طرح تحول سلامت را با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه می‌دهیم

طرح تحول سلامت را با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه می‌دهیم


وزیر بهداشت:

طرح تحول سلامت را با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه می‌دهیم

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت گفت: دانش، تجربه و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا طرح تحول سلامت را با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه دهیم.

به گزارش همشهري آنلاين، سيد حسن هاشمي با تاكيد بر اينكه ادامه طرح تحول سلامت، در صدر برنامه‎ها قرار دارد گفت: البته ادامه این مسیر، همکاری مردم، جامعه پزشکي، پرستاری و همراهی شرکای طرح را مي‌طلبد تا بتوانیم با حداکثر صرفه جویی، طرح تحول سلامت را با قوت ادامه دهیم و علاوه بر اين، میزان رضایت مردم را از بزرگترین برنامه اجتماعی دولت را حفظ کنیم و در سطح بین المللي هم جمهوری اسلامی ایران بتواند به جایگاه شایسته خود در عرصه سلامت دست یابد.

او افزود: بهره بردار اصلی خدمات طرح تحول سلامت، عموم مردم و بویژه اقشار محروم هستند  و از نظر مردم، خدمات این طرح بدون هیچ کم و کاستی همچنان ادامه دارد.

وزير بهداشت اظهار داشت: ثابت شده است که طرح تحول سلامت برای مردم بود نه پزشکان، چراکه پزشکانی که در دورترین نقاط کشور خدمت می‌کنند 14 ماه است که نتوانسته اند حق و حقوق خود را به طور کامل دریافت کنند.

هاشمي گفت: بر خلاف ادعای برخی منتقدان، پویایی طرح تحول سلامت برای مردم هیچ تغییری نکرده است اما زحمتش برای همکاران ما شامل پرستاران و پزشکان و کارکنان نظام سلامت در حوزه بهداشت، درمان و آموزش افزایش قابل توجهی یافته است. این گروه‌ها به شدت تحت فشار قرار دارند و بخشی از آنها که همه نگاه‌شان به مردم است این تلخی را به خاطر لبخند و شیرین کامی مردم تحمل می‌کنند.

  • مردم مطمئن باشند هزینه‌های آنها افزایشی نخواهد داشت

او افزود: حضور ما در وزارت بهداشت یقیناً به طمع قدرت نبوده بلکه برای ایجاد تغییری بوده که ثمره آن، دستگیری از مستمندان، نیازمندان و افراد کم‌بضاعت بوده و تا زمانی که به این هدف آسیب نرسیده باشد، هستیم و تا زمانی که ما هستیم اجازه نمی‌دهیم اصول اولیه ای که مربوط به طرح تحول سلامت و کاهش پرداختی از جیب مردم است، از بین برود، مردم مطمئن باشند هزینه‌های آنها افزایشی نخواهد داشت.

وزیر بهداشت اظهار داشت: من و همکارانم، دانش، تجربه و تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا طرح تحول سلامت را با مدیریت بهتر و خطاهای کمتر ادامه دهیم و این مهم، در صدر برنامه‎های ما قرار خواهد داشت البته ادامه این مسیر، همکاری همه مردم، جامعه پزشکی و پرستاری و همراهی شرکای طرح را طلب می‌کند تا بتوانیم با حداکثر صرفه جویی، طرح تحول سلامت را با قوت، همچنان که در دولت یازدهم آغاز شد، ادامه دهیم. میزان رضایت مردم  از بزرگترین برنامه اجتماعی دولت را حفظ کنیم و در سطح بین المللی، جمهوری اسلامی ایران بتواند به جایگاه شایسته خود در عرصه سلامت دست یابد.

هاشمی گفت: با اجرای طرح تحول سلامت دو گام مهم برداشته ایم که البته هنوز کامل نیست. یکی افزایش دسترسی مردم به خدمات درمانی و دیگری کاهش هزینه‌های درمان از جیب مردم. فکر نمی‌کنم هیچ انسان منصفی با این دو کار مخالف باشد. حالا ممکن است در شیوه اجرا اشکالاتی وجود داشته باشد که باید اصلاح شود. یا ممکن است افراد، تخلفات و ناکارآمدی‌هایی داشته باشند که آنها هم باید اصلاح شود وگرنه هیچ کسی نیست که بگوید مردم نباید به خدمات درمانی دسترسی داشته باشند و یا بگوید مردم باید هزینه بیشتری پرداخت کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *