فراخوان جایزه شهید علمیحمدی ویژه پایان‌نامه‌های دکتری فیزیک و ریاضی منتشر شد

فراخوان جایزه شهید علمیحمدی ویژه پایان‌نامه‌های دکتری فیزیک و ریاضی منتشر شدیه گزارش همشهری آنلاین، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی با همکاری انجمن فیزیک ایران نهمین دوره جایزه شهید علیمحمدی را به پاس خدمات علمی و دانشگاهی شهید دکتر مسعود علیمحمدی استاد فقید دانشگاه تهران و اولین دانش‌آموخته دکتری فیزیکِ داخل کشور برگزار می‌کند.

این جایزه از سال ۱۳۹۰ به رساله‌های برتر دکتری فیزیک که در داخل کشور تهیه شده باشند اعطا می‌شد که با توجه به اثر مثبت اعطای جایزه علیمحمدی در رشته فیزیک در میان محققان جوان و مستعد، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی از سال ۱۳۹۵ اعطای این جایزه را به رشته ریاضی نیز تسرّی داده است تا انگیزه بیشتری برای ارائه رساله‌های دکتری ارزشمندتر در ریاضیات ایجاد شود. انتخاب برندگان این جایزه رشته ریاضی با همکاری انجمن ریاضی ایران صورت می‌گیرد.

بر اساس فراخوان این جایزه، برای ورود آثار ارسالی به مرحله داوری، لازم است کارهای پژوهشی انجام‌شده در دوره دکتری و رساله حاصل از آن، به تشخیصِ حداقل سه عضو هیئت علمیِ استادیار به بالا، که استاد راهنمای رساله دکتری نیز یکی از آنان است، به عنوان «رساله ممتاز» شناخته شده باشد.

نامزدی هر شرکت‌کننده لازم است به صورت کتبی توسط استاد راهنما با ذکر اطلاعات مربوط به متقاضی، دلایل، مستندات، و مقالات مستخرج از رساله و همچنین نام و نشانی حداقل دو عضو هیئت علمیِ دیگر که بتوانند مؤید نامزدی رساله مربوطه باشند اعلام شود. مدارک و مستندات متقاضیان لازم است تا ۳۰ بهمن‌ ماه ۱۳۹۷ در فرم ثبت‌نام بارگذاری شود.

داوطلبان دریافت جایزه شهید علمیحمدی می‌توانند از طریق نشانی اینترنتی http://ipm.ir/alimohammadi98 نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

  • منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت علوم

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *