مراقبت از پوست در فصل پاییز

مراقبت از پوست در فصل پاییز


مراقبت از پوست در فصل پاییز

زندگی > سلامت – پوست یکی از حساس‌ترین بخش‌های بدن است که همزمان با تغییر فصل و آب و هوا تغییر می‌کند.

با ورود به پاییز به‌علت سرد شدن هوا و کاهش تابش آفتاب، پوست خشک و کدر می‌شود. در چنین شرایطی باید آبرسانی به پوست با دقت بیشتری انجام شود.

برای آبرسانی پوست و بازگرداندن طراوت و شادابی که با سرمای هوا از دست رفته است، باید چند نکته ساده اما کاربردی را رعایت کنید. از کرم‌های مرطوب‌کننده سبک استفاده کنید. از شست‌و‌شوی مکرر پوست با استفاده از مواد شوینده بپرهیزید.

چون این مواد سطح پوست را خشک می‌کند. نوشیدن دمنوش‌های گیاهی به‌ویژه دمنوش رازیانه را در برنامه روزانه خود بگنجانید. حتما هنگام خروج از منزل از کرم‌های ضد‌آفتاب استفاده کنید. روزانه 8لیوان و حتی بیشتر آب بنوشید.

درصورت بروز خشکی و ترک‌های پوستی، یک دستگاه بخار برای محیطی که در آن حضور دارید تهیه کنید. برای این کار می‌توانید یک کتری آب را روی بخاری، شوفاژ یا شعله کم گاز قرار دهید و اجازه بدهید آب به آرامی بخار شود و فضا را مرطوب کند.

اگر در فصل تابستان بر اثر قرار‌گرفتن در معرض تابش مستقیم خورشید دچار سوختگی و لک‌های سطحی قهوه‌ای رنگ شده‌اید یا اینکه پوست‌تان بر اثر تماس با کلر استخر حساس شده و تغییر رنگ داده است، بهترین زمان برای پوست انداختن همین حالاست.

در فصل پاییز به‌راحتی با لیف کشیدن روی پوستی که رطوبتش را از دست داده و خشک شده است، می‌توانید به روند جایگزینی پوست تازه کمک کنید. برای تسریع از بین رفتن لک‌های پوستی می‌توانید از کرم‌های حاوی هیدروکینون استفاده کنید.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *