مردم درگیر فشارهای زیاد اقتصادی هستند

مردم درگیر فشارهای زیاد اقتصادی هستند


وزیر بهداشت: مردم درگیر فشارهای زیاد اقتصادی هستند

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در شرایط کنونی مردم فشارهای زیاد اقتصادی متحمل شده اند که ناشی از گرفتاری های بین المللی و نیز برخی ناکارآمدی ها و کم توجهی های خودمان در داخل است.

به گزارش ایرنا سید حسن قاضی زاده هاشمی روز پنجشنبه در آیین افتتاح بیمارستان برکت شهید ستاری شهرستان قرچک افزود: مردم ولی نعمتان انقلاب هستند و مسئولان نباید اجازه دهند فشارهای اقتصادی خاطر مردم را برنجاند.

وی اضافه کرد: یکی از بخش های مهم کشور حوزه بهداشت و درمان است که باید حواسمان را در خدمات رسانی به مردم در این زمینه جمع کنیم زیرا کم توجهی در این بخش مردم را بشدت دردمندتر خواهد کرد.
وزیر بهداشت با بیان اینکه یکی از وظایف ما توجه به نقاط کمتر برخوردار است تاکید کرد: بخش‌هایی در استان تهران وجود دارد که در حوزه سلامت از مناطق محروم کشور در برخی نقاط مرزی نیز ضعیف‌ترند و نیاز است با کار جهادی و توجه ویژه این مشکلات برطرف شود.

وی ادامه داد: در شهرهای قدس، ملارد، بهارستان، پرند، بومهن، اسلامشهر و شهریار استان تهران حتی یک تخت بیمارستانی نداریم.
قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: وزارت بهداشت درحال ساخت بیمارستان دراین مناطق است اما سرعت پیشرفت طرح ها مورد انتظار مردم نیست و مردم ما واقعا صبور و قدرشناس هستند.

وی گفت: در وزارت بهداشت مصمم تر از همیشه درکنار شرکای خود ازجمله بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان امام(ره)، بیمه ها و نهادهای انقلابی نهایت تلاش خود را خواهد کرد بیش از گذشته زحمت برای مردم ایجاد نشود.
قاضی زاده هاشمی با اشاره به افتتاح بیمارستان شهید ستاری قرچک گفت: هرچند اداره این بیمارستان به بخش خصوصی واگذار شده ولی تعرفه آن کاملا دولتی است.

وزیر بهداشت افزود: با افتتاح بیمارستان قرچک بخشی از نیاز مردم این شهرستان به تخت بیمارستانی و خدمات تخصصی درمانی برطرف می شود.
بیمارستان 96 تختخوابی برکت شهرستان قرچک با همکاری بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و وزارت بهداشت با اعتباری بالغ بر 340 میلیارد ریال احداث شده است.

قرچک با 270 هزار نفر جمعیت در 30 کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.

وزیر بهداشت امروز به ورامین نیز سفر کرد و در مراسمی عملیات ساخت ساختمان بیمارستان 200 تختخوابی مفتح این شهرستان به زمین خورد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *