معرفی کشاورزان خاطی – همشهری آنلاین

معرفی کشاورزان خاطی – همشهری آنلاینبه گزارش همشهری«بابک اسدی» می‌افزاید: این معضل در آق‌تپه و برخی نقاط دیگر کرج وجود دارد و با وجود این‌که زمین‌ها آب برای کشاورزی دارند، اما به دلیل گسترش شهری خانه‌ها و کارگاه‌ها آبی که مخصوص کشاورزی است در طول مسیر با این آب‌های خاکستری آلوده می‌شود.

وی با بیان این‌که این معضل یک مساله برون‌بخشی است و بهداشت محیط به‌تنهایی نمی‌تواند کاری انجام دهد می‌افزاید: ما زمین را شناسایی می‌کنیم اما شخص و اسم مشخصی وجود ندارد تا برای رسیدگی به دادگاه بفرستیم. سال‌های گذشته در کارگروه سلامت و امنیت شهرستان این مسئله را مطرح کردیم و طبق مصوبه‌ای که برای شناسایی این زمین‌ها وجود دارد از جهاد کشاورزی خواستیم مالکان این زمین‌ها را به ما معرفی کنند تا از طریق مراجع قضایی علیه آنها اقامه دعوی کنیم اما تاکنون هیچ لیست و مشخصاتی از مالکان این زمین‌ها در اختیار ما قرار داده نشده است.

اسدی اظهار می‌کند: البته در سال‌های گذشته با شناسایی تعدادی از آنها و فرستادنشان به دادگاه اقدام کردیم اما حل این ریشه‌ای این امر اعتبارات بالاتری می‌خواهد. معضل اصلی نهر سیاه «سیاه جوی» در کرج است که از بسیاری از مناطق کرج عبور می‌کند و باید ساماندهی و آب کشاورزی باید از این کانال و آب‌های سطحی و رواناب‌ها جدا شود.

وی با تاکید بر این‌که کشت کاهو و کلم در این زمین‌ها پذیرفته نیست می‌افزاید: در کارگروه سلامت و امنیت امسال از فرمانداری درخواست کردیم که یک کمیته فنی و یک گروه کارشناسی تعیین شود تا برای رسیدگی به این مسئله اقدام کنند و به همکاران نیز ابلاغ شده که هر زمینی که با این شرایط دیدند با همان اسم و مشخصه معرفی کنند تا برای احضار در دادگاه اقدام شود که با بررسی و پیگیری کشاورز خاطی اصلی مشخص شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط غرب کرج می‌گوید: حل این معضل به یک عزم کلی نیاز دارد که ساماندهی شود. شهرداری و آب و فاضلاب باید برای جداسازی فاضلاب و رواناب‌ها اقدام کنند تا این معضل را برطرف کرد. اسدی با بیان این‌که با هدف خدمت‌رسانی بهتر به مردم مرکز بهداشت شهرستان و غرب به‌تازگی از هم جدا شده می‌گوید: امسال عزم خود را برای مشکل آبیاری مزارع با فاضلاب و نهر سیاه که شرایط غیربهداشتی درست کرده به کار گرفته و تا پایان تابستان با شناسایی و رسیدگی این موارد در کرج کارهای اساسی در این زمینه انجام خواهدشد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *