هشدار نسبت به استفاده خودسرانه از قطره چشم

هشدار نسبت به استفاده خودسرانه از قطره چشم


هشدار نسبت به استفاده خودسرانه از قطره چشم

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
استفاده خودسرانه از قطره چشم، سبب خشکی مداوم چشم می‌شود.

به گزارش ايرنا، دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره بین المللی چشم ایران، نسبت به مصرف خودسرانه قطره‌های چشمی به ویژه نفازولین هشدار داد و گفت: استفاده مداوم از این قطره سبب خشکی و قرمزی مداوم چشم می‌شود.

لیلا غیاثیان در این خصوص توضیح داد: قطره چشمی نفازولین توسط داروخانه‌ها بدون پذیرش نسخه ارائه می‌شود و استفاده از آن می‌تواند سبب خشکی و قرمزی دائمی چشم شود.

وی اظهار داشت: این قطره چشمی حاوی موادی است که رگ‌های چشم را تنگ می‌کند و قرمزی چشم ها به صورت مقطعی برطرف می‌کند اما مدتی بعد از استفاده مداوم برعکس عمل کرده و افراد تصور می‌کنند هرچه بیشتر استفاده کنند، مشکل آنها رفع می‌شود؛ در حالی ‌که وضعیت آنها برتر خواهد شد.

دبیر علمی بیست و هشتمین کنگره بین المللی چشم ایران تصریح کرد: نفازولین، عروق چشم را جمع و منقبض می‌کند و برای چشم خطرناک است.

به گفته غیاثیان، این قطره دفاع چشم را در مقابل عفونت‌ها کم می‌کند و منقبض و منبسط شدن عروق چشم موجب ضخیم شدن این عروق می‌شود، هرچند نفازولین ممکن است به صورت مقطعی قرمزی چشم را برطرف کند اما در نهایت می‌تواند موجب قرمزی دایمی چشم شود که در این صورت این قرمزی، هیچگاه بهبود نمی‌یابد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *