همه ایرانیان تا پایان سال ۹۸ یک مراقب سلامت خواهند داشت

همه ایرانیان تا پایان سال ۹۸ یک مراقب سلامت خواهند داشت


وزیر بهداشت در تبریز:

همه ایرانیان تا پایان سال ۹۸ یک مراقب سلامت خواهند داشت

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
وزیر بهداشت گفت: تلاش وزارت بهداشت این است که تا پایان سال ۹۸ همه ایرانیان یک مراقب سلامت داشته باشند.

سید حسن هاشمی، همزمان با فرا رسیدن هفته سلامت در همایش پیاده‌روی خانوادگی و برنامه صبح و نشاط در تبریز افزود: انتظار داریم که فرزندان، دانش آموزان و دانشجویان علاوه بر مراقبت از خود، سفیران سلامت باشند.

وزير بهداشت اظهار داشت: شعار امسال که البته باید شعار هر سال باشد این است که باید به فکر سلامتی خود باشیم چرا که سلامتی، یکی از نعمت‌هایی است که خدا به انسان داده چرا که عقل سالم در بدن سالم است.

هاشمي گفت: همه باید از خودمان مراقبت کنیم و به دنبال بهانه‌هایی مانند عدم وجود ورزشگاه، عدم توسعه ورزش همگانی و فراهم نکردن امکانات مورد نیاز توسط دولت نباشیم البته ممکن است در مواردی، مشکلات و کمبودهایی در بودجه، ناتوانی و کم فکری برخی مسئولان وجود داشته باشد اما همه باید به فکر سلامتی خود باشند.

وزير بهداشت افزود: متاسفانه 50 درصد از مردم ایران اضافه وزن دارند و دیابت و چاقی، دو مشکل عمده کشور است. بیشترین علت مرگ مردم، سکته‌های مغزی و قلبی است که ریشه آن به عدم رعایت سرانه مصرف شکر، روغن و نمک در 30 سال گذشته بر می‌گردد.

هاشمي گفت: بین زنده بودن و زندگی کردن، تفاوت وجود دارد و مردم ایران حدود 75 سال عمر می‌کنند که تقریبا 60 سال از زندگی آنها باسلامت همراه است و 15 سال دیگر را با معلولیت زندگی می‌کنند و بهتر است که انسان با مراقبت از سلامتی خود در دهه پایان عمر، نیازمند دیگران نباشد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *