ورود مجلس به موضوع تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها

ورود مجلس به موضوع تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها


رئیس فراکسیون غذا و دارو خبر داد:

ورود مجلس به موضوع تغییر آیین‌نامه تاسیس داروخانه‌ها

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس از بررسی آیین‌نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها، با حضور دست اندرکاران حوزه دارو خبر داد.

به گزارش مهر، دکتر همایون هاشمی، در گردهمایی اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران، با اشاره به ابلاغ آیین نامه جدید تاسیس داروخانه‌ها، گفت: داروسازان به عنوان بخشی از نظام بهداشت و درمان کشور که نقش سرنوشت سازی در تامین سلامت جامعه دارند، از سازمان غذا و دارو توقع داشتند که در تغییر آیین نامه تاسیس داروخانه‌ها، رای و نظر انجمن داروسازان ایران را مد نظر قرار دهد.

وی ادامه داد: همه دنیا برای پیشبرد اهداف سلامت، از پتانسیل و ظرفیت داروسازان بهره برداری می‌کنند و این موضوع را عامل قوام و بالندگی نظام درمانی و سلامت خود قلمداد می‌کنند و در کشور ما نیز ریل گذاری‌ها باید به سمتی باشد که نقش داروسازان بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

هاشمی اضافه کرد: فردا، این موضوع با حضور رئیس سازمان غذا و دارو و همچنین نمایندگان انجمن داروسازان ایران، در مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد تا بتوانم راه حلی پیدا کنیم که هم دغدغه‌های سازمان غذا و دارو برطرف شود و هم مطالبه داروسازان محقق شود.

وی تاکید کرد: همه ما تغییر را لازمه حیات و پیشرفت می‌‍دانیم و هیچ گریزی از تغییر و اصلاحات وجود ندارد ولی نکته اینجا است که این تغییرات باید مستند به مبانی و متکی به آینده نگری باشد و برآیند نظرات همه ذی نفعان باشد تا از نوسانات متوالی، تغییرات پی در پی، دوباره کاری، التهاب صنف و آسیب به منافع ملی جلوگیری شود.

هاشمی با تاکید بر اهمیت پرهیز از فعالیت‌های هیجانی و شتابزده، تصریح کرد: در شرایط فعلی کشور، ثبات و پایداری سیستم‌های اجرایی، ضرورتی انکار ناپذیر است و نباید آنها را بیهوده، دست خوش تغییراتی کنیم که نتیجه آن مبهم، غبارآلود و پر ریسک است.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *