پابرهنه بودن در طبیعت موجب بهبود مهارت‌های حرکتی کودک می‌شود

پابرهنه بودن در طبیعت موجب بهبود مهارت‌های حرکتی کودک می‌شود


محققان در آفریقای جنوبی پی بردند؛

پابرهنه بودن در طبیعت موجب بهبود مهارت‌های حرکتی کودک می‌شود

زندگی > سلامت – همشهری آنلاین:
طبق نتایج یک مطالعه جدید، پابرهنه بودن کودک در زمان پریدن در مقایسه با زمان‌هایی که کفش به پا دارد، موجب بهبود مهارت‌های حرکتی او می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، «رانل ونتر»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه استلنبوش در آفریقای جنوبی، در این باره می‌گوید: «یافته‌های ما نشان می‌دهد عملکرد حرکتی بهتر کودکان در حالت پابرهنگی نشان می‌دهد رشد مهارت‌های اصلی حرکت در طول دوره کودکی و نوجوانی حداقل تا حدودی به فعالیت‌های منظم در حالت پابرهنه بودن بستگی دارد.»

«آسترید زخ»، از دانشگاه جنا آلمان، در این باره می‌گوید: «پابرهنه راه رفتن به شدت یک وضعیت طبیعی است و استفاده از پاپوش‌ها و کفش همواره به عنوان یک فاکتور موثر بر سلامت پا و رشد الگوی حرکت مورد بحث بوده است.»

در این مطالعه، تیم تحقیق سه مهارت حرکتی شامل حفظ تعادل، پرش طول و دو سرعت ۲۰ متر را در مورد ۱۸۰ شرکت کننده در رده سنی ۶ تا ۱۸ سال از مناطق روستایی افریقای جنوبی و مناطق شهری در جنوب آلمان بررسی کردند.

این دو گروه به دلیل تفاوت در نوع پوشش پاهایشان انتخاب شدند، چراکه کودکان در آفریقای جنوبی طبق عادت پابرهنه هستند و کودکان در آلمان اکثر اوقات کفش به پا دارند.

نتایج نشان داد نمرات شرکت کنندگان آفریقای جنوبی که معمولا پابرهنه بودند در تست‌های تعادل و پرش به مراتب بالاتر از گروه دیگر بود.

محققان توصیه می‌کنند بهتر است فعالیت‌های تفریحی و برنامه‌های ورزشی و کلاس‌های آموزش جسمی در حالت پابرهنه بودن انجام شود تا مهارت‌های اصلی حرکت کودکان بهبود یابد. بهتر است والدین کودکان‌شان را در منزل به پابرهنه بودن ترغیب کنند.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *