پزشکیان: تمام اروپا به‌ اندازه ایران دانشگاه ندارد

پزشکیان: تمام اروپا به‌ اندازه ایران دانشگاه نداردبه گزارش فارس، مسعود پزشکیان با تأکید بر لزوم تناسب بین رشته‌های دانشگاهی و بازار کار، افزود: علمی را باید آموزش داده و رشته‌ای را باید تقویت کرد که وقتی دانشجو فارغ‌التحصیل می‌شود، بتواند در آن رشته فعالیت کاری داشته باشد.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از احداث دانشگاه‌های بی‌هدف در سراسر کشور، ادامه داد: متاسفانه در هر منطقه‌ای دانشگاه‌های فراوانی احداث شده و به ایجاد دانشگاه‌های بی‌هدف افتخار می‌شود.  

وی با بیان اینکه دو هزار و ۸۰۰ دانشگاه در کشور وجود دارد که تمام اروپا این میزان دانشگاه ندارد، اظهار داشت: در این دانشگاه‌ها رشته‌هایی آموزش داده می‌شود که در جامعه کارآیی ندارد از این رو توسعه بدون تناسب بی‌معنا است که متاسفانه ما به این بی‌معنا بودن افتخار می‌کنیم.

پزشکیان افزود: سیاست ما متناسب با نیازهای جامعه نبوده است، در حالی که دانشگاه‌ها، علما و دانشمندان باید بر اساس نیاز جامعه تربیت شوند.

وی با بیان اینکه آینده کشور توسط جوانان ساخته می‌شود، ادامه داد: باید علم، مهارت و انگیزه را به جوانان منتقل کرد تا فردا بتوانند از این طریق مشکلات و گره‌های جامعه را باز کنند، البته هیچ مشکلی وجود ندارد که نتوان برای آن راه حلی یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه در شرایط تحریم‌ها تنها یک راهکار برای حل مشکلات وجود دارد و آن راهکار این بوده دانشمندان و دانشگاهیان برای حل مشکلات راه حل ارائه دهند، تأکید کرد: با علم باید به مهارت دست یافت و سپس این مهارت را می‌توان در جمع خرج کرده و از آن برای پیشرفت کشور بهره برد.

منبع: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *